Zeka oyunları nelerdir örnekler? Hangi zeka oyunları var?

8 yaş zeka oyunları nelerdir? En güzel zeka oyunları nelerdir?

6 yas zeka oyunları nelerdir? Zeka geliştirici oyunlar nelerdir?

Ortaokul zeka oyunları hangileri? Beyin jimnastiği oyunları nelerdir?

Bu sayfa büyük oranda yabancı dil (TR) ile hazırlanmış bilgi içermektedir.
This page contains mostly foreign language (TR) information.
Diese Seite enthält überwiegend fremdsprachige (TR) Informationen.
Alzheimer

Halk arasındaki adıyla alzaymır ya da bunama, günlük yaşamsal etkinliklerde azalma ve bilişsel yeteneklerde bozulmayla karakterize edilmiş, nöropsikiyatrik belirtilerin ve davranış değişikliklerinin eşlik ettiği nörodejeneratif bir hastalıktır. Bunamanın en sık görülen türüdür. Bu hastalığı ilk olarak Alois Alzheimer tanımlamıştır.

Alzheimer Olmamak için Neler Yapılabilir?

Bedensel sağlık şartları (diyabet, kolestrol, hipertansiyon, B12 eksikliği ve sigara/alkol/madde bağımlılığı) dışında düzenli olarak hafıza oyunları oynamak, matematiksel işlemlerle uğraşmak ve beyin fonksiyonlarını harekete geçirecek eylemlerde bulunmak önemlidir.

Beyin Jimnastiği

Sitemizde bulunan oyunlar beyin jimnastiği için önem taşımaktadır. Çocukların gelişiminde olduğu kadar yetişkinle için de yararı ispatlanmış egzersizlerdir.

MaximO Nedir?

Beyin egzersizi ve dikkat artırıcı özelliğe sahip, sadece rakamların değer açısından büyüklüğünü değil kaç tane olduğu ve sıralama şekli gibi beyni yormayacak fakat 10 tur ve sonrasında daha aktif düşünmeyi sağlayacak bir oyundur. Mindfulness ve PASS teorileri esas alınarak hazırlanmış, puan kazanma ve zorluk seviyesindeki değişikliklerle kullanıcının bilişsel zekasını destekleyici en temel oyundur.

MaximO Nasıl Oynanır?

Maximo sitedeki hareketleriniz ve okuma becerileriniz doğrultusunda size bir puan vererek Level 1 seviyesinde oyuna başlamanızı sağlar.

Her soru 10 saniyue içerisinde cevaplamanız için size sunulur. Gerginlik durumunuz, sorunun zorlaşmasını ya da kolaylaşmasını sağlarken 10 sn sonunda vereceğiniz cevaba göre puan kazanır ya da kaybedersiniz.

Özel bir algoritma ile hazırladığımız oyun size sunulan rakamları sayısal değer olarak büyükten küçüğe sıralamanız için tetikler. Örneğin : 4809 sayısının doğru cevabı 9840 şeklindedir ve verdiğiniz yanıt süresine, tuşlama sırasında yaptığınız hatalara bağlı olarak oyun ilerler.

Oyun sonunda derece tablosunda isminizi ya da takma kimliğinizi görebilirsiniz.

İyi eğlenceler dileriz.

Maximo IQ Geme
Açılır pencerede oynanmaktadır.
Oynamak için tıklayınız.
Başarılar.
It is played in a pop-up window.
Click to playing.
Good luck.
Die Wiedergabe erfolgt in einem Popup-Fenster.
Klicken Sie zum Spielen.
Viel Glück.